Další cenný skalp za opaskem Vajgaru

Po nedělním zápase proti týmu HC Milevsko 2010 zněl z útrob kabiny našich hráčů bojový pokřik. A aby ne! HC Vajgar po zarputilém výkonu slaví výhru 4:3 nad prozatím třetím týmem tabulky Krajské ligy ledního hokeje.

V úvodní třetině naši hráči na Milevsko vlétli a jen v první minutě vypálili na brankáře Michaela Pance čtyřikrát. Po třech minutách dokonce vyslal Ota Lazorišák do úniku Petra Navrátila, ale ten po těžkém zpracování dokázal ohrozit bránu soupeře jen symbolicky. Přehlídka šancí Vajgaru pokračovala i nadále. Kluci hráli fyzicky velmi dobře do těla, dobruslovali soupeře a ten se uchyloval k častým vyhozením nebo jeho útoky končily ve středním pásmu. V čase 12:24 se tvrdá hokejová práce konečně vyplatila. Zdeněk Ondřej dostal ve středním pásmu přihrávku a rychlým pohybem zamířil zprava za branku Milevska, puk přenechal před bránou volně stojícímu Otovi Lazorišákovi, který akci vyšperkoval přihrávkou na najíždějícího Davida Košťála – 1:0! Ve zbytku první třetiny se začalo probouzet i mužstvo Milevska a několikrát zahrozilo. Nejvážněji pak asi minutu a půl před koncem třetiny, kdy již překonaného a jinak skvěle chytajícího Tomáše Kubeše skokem Supermana zastoupil Pavel Jon a puk mířící za záda gólmana odnesl do bezpečí. Publikum v počtu 350 hlav a několika juniorů bouřilo!

Na rozdíl od té první nám však druhá třetina rozhodně nepatřila. Ustoupili jsme od náročného hokeje a taktovku jsme přenechali Milevsku. První gól v naší síti byl ve znamení jedenáctek. V čase 22:11 byl vyloučen hráč Vajgaru s číslem 11 Michal Stach a po 11 vteřinách se díky hostujícímu Suchanovi stav zápasu poprvé měnil. Srovnáno na 1:1. Poté z ojedinělé šance našich po skvělé práci Ondry Jasanského sice trefil Petr Navrátil z úhlu odkrytou branku Milevska, ale puk se zastavil na tyčce. V čase 29:42 se stav zápasu opět měnil. Po úniku dvou forvardů Milevska dával za záda Tomáše Kubeše znovu Suchan. Téměř přesně o čtyři minuty později jsme prohrávali už o dva góly, když po vhazování a nepřesné střele odražené od zadního mantinelu skóroval Tomáš Novotný. Gól sice náhodný, ale platný, skóre 1:3 pro Milevsko. Publikum nebouřilo, ale věřilo!

Třetí třetiny máme dobré, to se ví už i v Milevsku! Protivníkovi jsme od začátku posledního dějství nenechali metr ledu. Vrátili jsme se ke hře z první třetiny a po několika neproměněných šancích, kdy jsme soupeře posadili na kolotoč, přesně zamířil v tomto zápase velmi agilní Petr Navrátil. Asistovali mu Martin Ištvánik a Ota Lazorišák. Publikum se vracelo do varu, bubeníci zvyšovali frekvenci úderů a pivaři rychleji usrkávali z plastových kelímků – 2:3. A to nebylo vše. Bratři Grimmové by finále zápasu nevymysleli lépe. Po osmi minutách třetiny se na červené čáře dostal k puku rozjetý Ota Lazorišák a unikal třem pronásledovatelům. I když ho atakovali tak, že nakonec skončil za zády milevského brankáře, podařilo se mu kromě sebe samotného za brankovou čáru protlačit i puk. Stav zápasu by srovnaný, 3:3. Protestovalo se sice, ale neúspěšně. Časomíra se na delší dobu opět zastavila až v čase 51:38, když po závaru v našem útočném pásmu a po střele Janečka šikovnou tečí puk za brankáře Pance nasměřoval Matěj Jindra. 4:3 pro HC Vajgar. Nadšení fanoušci pak sledovali vypjatý závěr utkání, v němž bylo k vidění několik vyloučení na obou stranách, nepřesné výroky rozhodčích směřující také na obě strany a tři minuty před koncem dokonce rvačka. Z té vyšel s hlavou vztyčenou Pavel Jon a byl odeslán rozhodčím do kabin, stejně jako jeho poražený protivník. Nutno dodat, že Milevsko nás poté ještě zamklo před brankou výborného Tomáše Kubeše, ale skórovat nedokázalo. Na světelné tabuli svítilo konečných 4:3 a publikum opět bouřilo. Game over a skvělá pozvánka na příští neděli, kdy k nám přijedou Strakonice!

Kluci děkujeme!

Foto Stanislav Hladík:

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Milevsko 4:3 (1:0, 0:3, 3:0)
13. Košťál (Lazorišák, Z. Ondřej), 44. Navrátil (Ištvánik, Lazorišák), 49. Lazorišák, 52. Mat. Jindra (Janeček) – 23. Suchan (Hamerle), 30. Suchan (J. Müller), 34. T. Novotný (Jíška, Radosta).
Rozhodčí: A. Ondřej – P. Šimánek, Kreuzer.
Vyloučení: 7:5, navíc Jon (Vajgar), Panec, Kořánek (Milevsko) všichni 10 minut.
HC Vajgar: T. Kubeš – R. Procházka, Tržil, Janeček, Jon, Chmel, Ištvánik – Košťál, Lazorišák, Z. Ondřej, Kalvas, Navrátil, Jasanský, Tomšík, M. Stach, Gurka, M. Přibyl, Mat. Jindra, Kubín. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Milevsko: Panec – Hamerle, Jíška, Čunát, J. Havran, T. Hošek, Votruba – Suchan, J. Müller, Kořánek, T. Bílek, Radosta, T. Novotný, Nevolný, Pouch, Fořt, Sláma, Fencl, Pletka. Trenér Emil Švec st.