Další domácí výhra, tentokrát proti SK Telč

Naši hokejisté vyhráli i další domácí utkání, tentokrát proti SK Telč. Utkání však nebylo úplně jednoduchou záležitostí.

V první třetině zápasu se na ledě, snad kromě oboustranných nepřesností, rozhárané hry a jednoho vyloučení na obou stranách, až do jejího závěru moc zajímavého nestalo. Z ojedinělé šance přesně minutu před koncem první části hry skórovali hosté z Telče.

Druhá třetina pokračovala tam, kde skončila první, na ledě se však začalo jiskřit a objevily se i první šarvátky. Zejména hostující hráči se s tvrdou hrou našich borců jakoby nemohli srovnat. V čase 27:25 byl vyloučen útočník Ondřej Jasanský a v oslabení všem ujel Hynek Havelka, ale neskóroval a z protiakce hosté trestali druhým gólem z hole Šebesty. Hned vzápětí z další víceméně náhodné akce přidal třetí gól Telče Sokolík. Hodiny zápasu ukazovaly 28.25, stav 0:3 a oddechový čas si musela vzít naše střídačka. Od té chvíle jsme měli jasně navrch a Telči začaly docházet síly. Naši hráči si tlak opět vynucovali tvrdou hrou a Telč nepouštěli z obranné třetiny. Všechny útočné pokusy našich však zastavil gólman Adam Havlík, do té doby nejlepší hráč zápasu. Minutu a půl před koncem třetiny byli po faulu a následné strkanici vyloučeni na každé straně po jednom rváči a hráč SK Havlík navíc dostal vyšší pětiminutový trest, který se přelil do třetí třetiny.

Po začátku poslední třetiny, v čase 42:13, byl vyloučen hráč hostující Telče a nabídl našemu týmu přesilovou hru 5 na 3. Tu záhy využil Adam Popelka a snížil na průběžných 1:3. Naši hráči útočili i nadále a nedali hostům z Telče dýchat. Stejně tak jako ve druhé třetině však těžili ze zlepšené hry HC paradoxně telčští. V čase 50:11 se po individuální akci prosadil Karas. Na světelné tabuli svítil stav utkání 1:4. Hned po následném vhazování opět naši zavřeli hosty z Telče v jejich obranné třetině a po několikeré výměně puku skóroval z prostoru před brankou Pavel Jon. Stav 2:4. Za další tři a půl minuty, v čase 54:48, skóroval ranou od modré v přesilovce Ondřej Chmel. Stav 3:4. O dvě minuty později, po dalším závaru před brankou hostujícího gólmana Havlíka a střele Zdeňka Ondřeje vyrovnal stav utkání na 4:4 Ota Lazorišák. Naši hráči útočili a byla na nich znát obrovská chuť utkání zlomit ve svůj prospěch. To se podařilo dvě a půl minuty před koncem třetiny. Po faulu na Zdeňka Ondřeje v signalizované výhodě znovu skóroval Ota Lazorišák, tentokrát po přihrávce Ondřeje Jasanského. Na konečných 6:4 pro naše borce pak do prázdné branky hostů v power play zpečetil aktivně napadající Hynek Havelka.

DOBRÁ PRÁCE!

Statistiky a sestavy (zdroj: www.jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – SK Telč 6:4 (0:1, 0:2, 6:1)
43. Popelka (Jon, Ondřej), 52. Jon (Lazorišák, Gurka), 55. Chmel (Jasanský, Tomšík), 57. Lazorišák (Ondřej), 58. Lazorišák (Jasanský), 60. Havelka – 19. Kotrba (Sokolík), 28. D. Šebesta (Tušer), 29. Sokolík, 51. Taras (Koreš).
Rozhodčí: Trnka – T. Müller, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:4, navíc J. Havlík (Telč) 5 minut + do konce, Smejkal (Telč) do konce.
HC Vajgar: Pachmann – Jon, Ištvánik, Koláček, Tržil, Chmel, Popelka – Ondřej, Lazorišák, Gurka, Tomšík, Jasanský, Havelka, M. Stach, Mat. Jindra, Kubín. Trenér Robert Procházka.
SK Telč: A. Havlík – Korec, D. Šebesta, J. Šťastný, T. Havlík, Tušer, J. Havlík (39. Taras) – Smejkal, Sokolík, Lupač, Jak. Prášek, Bína, Kret, Koreš, Kubín, Šalanda. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.