Druhá výhra za dva body, porážíme Tábor

Hráči našeho Áčka odehráli v neděli 25.11. další zápas Krajské ligy ledního hokeje. Tentokrát jsme na vlastním ledě přivítali HC Tábor „B“.

V naší brance se po jednozápasové absenci objevil opět Jaroslav Jágr a do sestavy se vrátili i další borci – Josef Mazanec, Ota Lazorišák nebo Tomáš Kalvas.

Do poloviny základní hrací doby se hrál rozháraný hokej plný chyb, nezachycených nebo nepřesných přihrávek. Tábor výborně bránil obrannou modrou čáru a nepouštěl Vajgar do vyloženějších šancí. Tábor však jednu z mála svých využil. Do kabin se poprvé odcházelo za stavu 0:1.

Ve druhé třetině byla k vidění hned dvě trestná střílení, po jednom na každé straně. Za naše barvy nájezd neproměnil David Košťál, táborského útočníka pak zklamalo zakončení úplně, když vůbec netrefil zařízení. Od poloviny zápasu se naše hra zlepšila, začali jsme střílet a to se také vyplatilo. V čase 32.20 vyslal od modré čáry jedovatou střelu Adam Popelka a odražený puk za záda hostujícího gólmana poslal Josef Mazanec. Do kabin se tak podruhé odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve třetí třetině jsme rychle inkasovali, ale za dvě minuty bylo opět srovnáno. V oslabení vypíchl puk soupeři skvělý Peter Pucher a ujížděl se Zdeňkem Ondřejem na jednoho obránce. V útočném pásmu si oba hráči puk vyměnili a Pepe nedal zblízka brankáři šanci.

Základní hrací doba skončila nerozhodně a do prodloužení jsme šli s výhodou jednoho hráče v poli. Na úvodní minuty nastoupili Adam Popelka, Ota Lazorišák, Zdeněk Ondřej a Peter Pucher otec. Kluci zavřeli Tábor v pásmu a bezchybnou kombinací po ose Popelka – Pucher se puk dostal až k Otovi Lazorišákovi mezi kruhy. A…Ota zvedl hlavu, podíval se, zavřel oči (asi) a vystřelil výhru 3:2.

Foto: Stanislav Hladík

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Tábor B 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
33. J. Mazanec (Popelka), 45. Pucher st. (Ondřej), 61. Lazorišák (Pucher st., Popelka) – 10. D. Hubáček (R. Ježek), 42. Brabec (Mart. Novák).
Rozhodčí: Trnka – Soukup, Bušta.
Vyloučení: 2:4.
V oslabení: 1:0.
HC Vajgar: Jágr – Jon, Popelka, Ištvánik, T. Tržil, Pucher ml. – Ondřej, Pucher st., Havelka, Kubín, Lazorišák, J. Mazanec, Janeček, Košťál, Gurka, Kalvas, D. Mihulka ml., Mat. Jindra. Trenéři Robert Procházka, Zdeněk Ledvinka a David Mihulka st.
Tábor B: Mich. Novák – Růžek, Kanov, Bouška, T. Hošek, Dudák, P. Hošek, Hlaváč – D. Hubáček, R. Ježek, Pípal, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Brabec, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.