Dvě víkendové prohry A-mužstva

O prodlouženém víkendu čekaly na naše hráče dva zápasy. V pátek 17. listopadu proti  novému lídrovi krajské tabulky, Českému Krumlovu na jeho ledě a v neděli doma proti Jiskře Humpolec. Bohužel v obou případech brali body soupeři.

Detaily zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Vajgar J. Hradec 10:2 (3:1, 3:2, 4:0)
Göly a nahrávky:
10. Břečka (Vondřich, Kadlec), 14. Ungr (Vondřich, Kadlec), 18. Břečka (K. Šťastný, Svěchota), 27. K. Šťastný, 32. Klíma (M. Šimek), 40. Gallistl (K. Šťastný, Svěchota), 43. Andrýsek (Klíma), 57. Berný (Řepa), 57. Gallistl (K. Šťastný), 59. Gallistl – 38. R. Procházka (Lazorišák, Jasanský), 50. M. Stach (Ondřej, Lazorišák).
Rozhodčí: Jílek – Diviš, Mil. Jindra.
Vyloučení: 6:8, navíc Malovec 10 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, M. Šimek, Gallistl – Fučík, K. Šťastný, Svěchota, Kadlec, Ungr, Vondřich, Berný, Klíma, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
HC Vajgar: Houdek (32. Pachmann) – Jon, Ištvánik, Tržil, R. Procházka – Tomšík, Jasanský, Gurka, M. Stach, Mat. Jindra, Havelka, Kubín, Lazorišák, Ondřej. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.

V neděli 19. listopadu jsme na našem ledě přivítali Jiskru Humpolec. Zápas začal výborně, když jsem brzy po úvodním buly vedli gólem Zdeňka Ondřeje 1:0. To však bylo z naší strany na dlouhou dobu vše, co by stálo za řeč. Hra působila neuspořádaným dojmem, v obraně jsme řadou nepřesností pouštěli soupeře do protiútoků, a tak jsme po první třetině prohrávali 1:3.

Druhá třetina byla ve znamení řady vyloučení. Hned to první, kdy na trestné lavici seděl Matěj Jindra, Humpolec využil gólem z hole Jelínka. Stav 1:4. O 4 minuty později bylo ještě hůře, když těsně po nevyužité přesilovce trestal nepřesnosti hostující hráč, jehož jméno dává vzpomenout naopak na staré vajgarské časy, na 1:5 zvyšoval Hřeben. Naši si hned po pátém gólu vzali time out a pomohlo to. Za necelou minuti na 2:5 snižoval opět Zdeněk Ondřej za asistence Oty Lazorišáka. Následovalo střídání gólmanů a mladého Matěje Pachmana nahradil zkušený Ondřej Houdek. Ten do konce zápasu už žádný puk do naší sítě nepustil. Naše hra začala být důraznější a kdyby své šance proměnili Michal Gurka a Zdeněk Ondřej, mohlo být veseleji.

V polovině třetí třetiny se už náš kapitán prosadil, když tečoval střelu Petra Navrátila. Naši kluci se snažili, tlačili, ale tentokrát přišlo jejich obligátní probuzení ze třetích třetin přeci jen příliš pozdě. Necelý 7 vteřin před koncem tak na konečných 4:5 snižoval Ota Lazorišák po krásné přihrávce Roberta Procházky ve hře se šesti hráči v poli bez odvolaného brankáře Houdka.

Detaily zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Jiskra Humpolec 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)
1. Ondřej (Havelka, Lazorišák), 29. Ondřej (Lazorišák), 50. Gurka (Navrátil, Tržil), 60. Lazorišák (R. Procházka) – 4. Dolejš (D. Hřeben), 5. T. Dvořák (Loučka), 16. T. Dvořák (J. Šerák), 24. Zd. Jelínek (Dolejš), 28. D. Hřeben (T. Dvořák, J. Šerák).
Rozhodčí: Trnka – Mart. Šesták, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:4.
HC Vajgar: Pachmann (28. Houdek) – Tržil, R. Procházka, Jon, Ištvánik, Jasanský – Havelka, Lazorišák, Ondřej, Tomšík, Navrátil, Gurka, Přibyl, M. Stach, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zadina, J. Šerák, Zd. Jelínek – Š. Prokop, D. Hřeben, T. Dvořák, Dolejš, Mart. Jelínek, Hubata, Brázda, Baxa. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.