HC Vajgar nasázel domácímu Pelhřimovu 15 gólů

2. kolo KLM v hokeji odehráno 1.10.17 na zimním stadionu v Pelhřimově.
Medvědi Pelhřimov „B“ – Vajgar 3:15 (1:5)(0:3)(2:7)

50 střel na domácího gólmana z hokejek hráčů Vajgaru !

HC-Vajgar_logo-FB1111Góly a nahrávky: 14. Štěrba, 52. Kaminský (Šulák, Štěrba), 60. Štěrba (Šulák, Linhart) – 12. Tržil (R. Procházka, Stach), 12. Sviták (Jon, Gurka), 14. R. Procházka, 14. Lazorišák (Jon), 16. Popelka (Chmel), 21. Lazorišák, 23. Popelka, 24. Stach (Ondřej), 41. R. Procházka, 42. Lazorišák (Sviták, Gurka), 48. Koláček (Popelka), 49. Stach (Ondřej, Tržil), 51. Havelka (Popelka), 56. Kubín (Sviták, Jon), 58. Popelka.
Rozhodčí: D. Čáp – Maxa, P. Šimánek.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 2:5.
Diváků: 65.
Pelhřimov B: M. Urban – Kalenda, Linhart, Benýšek, J. Doubek, Hráček, Cerhan – Štěrba, Kaminský, Šulák, Barták, Zadražil, Nikodým, Beníšek, Buchta. Trenér Radek Šáda.
J. Hradec: Pachman – Tržil, R. Procházka, Jon, Ištvánik, Koláček, Chmel – Stach, Ondřej, Kubín, Sviták, Lazorišák, Gurka, Popelka, M. Jindra, Havelka. Trenéři Vladimír Reisner a Zdeněk Ondřej.
V brance debutoval mladý Pachmann , záda mu kryl Houdek. Jindra s Havelkou odehráli své 1.utkání v KLM. S různých důvodů nemohli k zápasu nastoupit Jasanský, Tomšík a Kalvas, pro zranění pak Navrátil.

Již ve 2. minutě zaměstnal brankáře domácích Lazorišák, s podporou svého útoku. A ve 3. minutě měl první úspěšný zákrok debutující Pachmann v brance Vajgaru. Za prvních necelých 7 minut utkání vyslali borci od Vajgaru 7 střel na domácího gólmana, žádná se však neujala.

První přesila domácích v 10. minutě skončila po deseti sekundách a pokračovalo se ve čtyřech na obou stranách. 1,5 min. poté byl vyloučen další hráč domácích a tuhle šanci již Vajgar zužitkoval. Vedení 1:0 zařídil Tržil po přihrávkách Procházky a Stacha. Po necelé půl minutě zvýšil vedení Vajgaru na 2:0 dorážkou puku do domácí branky Sviták, přihrávali Jon a Gurka. Vajgar nepustil domácí Medvědy prakticky k ničemu. Minutu a půl po druhém gólu si ve vlastní třetině vzal puk Procházka, vyjel si s ním k útočné modré a bombou nedal domácímu brankářovi šanci – 3:0 pro Vajgar! Smršť Vajgaru pokračovala, pětka Lazorišáka zamkla domácí v jejich třetině, Lazorišák dostal parádní puk od Jona a blafákem navýšil na 4:0 pro hosty – necelých 20 sekund po jejich třetím gólu. Ale 12 vteřin na to skórovali i domácí poté, co Vajgar nezachytil jejich náhodný protiútok po levé straně. V 16. minutě to bylo v přesile, po ťukesu Jindrovi pětky, již 5:1 pro hosty, skóroval Popelka, nahrával Chmel. Do konce 1. třetiny Vajgar ještě ustál dvě oslabení.

Domácí nevyužili ani zbývajících 41 sekund přesilovky na počátku 2. třetiny. Krátce na to je potrestal Lazorišák, ve 21. minutě, dostal perfektní příhru od domácího hráče a bylo to 6:1 pro Vajgar. Ve 23. minutě sebral na polovině kluziště Popelka puk domácímu hráči a perfektním blafákem dal na 7:1 pro hosty. A chvíli na to, ve 24. minutě vyzval krásnou přihrávkou Ondřej Stacha a ten ranou z první dal na 8:1 pro Vajgar. Hráči Vajgaru měli hru plně pod svou kontrolou, do konce 2. třetiny skóre nenavýšili, přestože další šance byly – Chmelova střela do tyče a nezakončený nájezd Havelky. Necelou půlminutu po zahájení 3. třetiny se Procházka rozhodl zopakovat akci z první třetiny a bombou od modré dal na 9:1 pro hostující tým. Takže, najednou byli dva adepti na hattrick v dresu hostů. A minutu a půl po 9. gólu to byl Lazorišák, kterému se ten kousek povedl jako prvnímu, po super kombinaci se Svitákem a Gurkou a bylo to 10:1 pro Vajgar. Následující oslabení Vajgar lehce ubránil a chvíli po jeho skončení zatlačili borci od Vajgaru Medvědy do jejich třetiny, Koláček si najel na skvělou příhru od Popelky a na ukazateli to bylo již 11:1 pro hosty. Minutu na to zaúřadovala Ondřejova pětka a po rychlé kombinaci a přihrávkách Ondřeje a Tržila dával Stach na 12:1 pro Vajgar. V 51. minutě využil Vajgar přesilu, to když po perfektní kombinaci Jindrovi pětky přihrával Popelka Havelkovi na jeho premiérový gól v soutěži. 13:1 pro hosty, a to ještě mohl vzápětí Havelka skórovat podruhé. Mezi 52. a 53. minutou pustil Vajgar Medvědy do dvojnásobné přesily a ti toho využili na snížení stavu na 2:13. Vajgar hrál nadále svoji hru a zatlačoval neustále domácí do jejich obranné třetiny a v 56. minutě zvyšoval Kubín na 14:2 pro hosty, po přihrávkách Svitáka a Jona. V 58. minutě nejprve neproměnil svoji šanci Ondřej, ale vzápětí přihrál Popelkovi na jeho třetí gól v zápase – 15:2 pro Vajgar. Půl minuty před koncem utkání využili domácí výhody 4:3 a podařilo se jim vstřelit třetí gól do sítě Pachmanna. Borci od Vajgaru si spravili chuť po prohraném domácím zápase s Táborem v 1. kole KLM, předvedli hrstce diváků mnoho pěkných kombinačních akcí a domácí hokejisty prakticky k ničemu nepustili. Zaslouží si za to velkou pochvalu!

Přijďte nám fandit v neděli 1. října na domácí utkání se Soběslaví!