HC-Vajgar_logo-onDark_náhled_HŽ

HC Vajgar obsadil druhé místo na „Memoriálu Pavla Háka“ v Soběslavi

Hokejisté Vajgaru se v sobotu 9.září 17, v rámci přípravy na novou sezónu, zúčastnili turnaje „Memoriál Pavla Háka“ v Soběslavi.

HC-Vajgar_logo-onDark_náhled_HŽDalšími účastníky turnaje byli hokejisté domácího Spartaku, Lokomotivy Veselí n.Luž. a „ B“ týmu Medvědů z Pelřimova.

Do prvního utkání s domácím Spartakem, začátek byl v 10 hod.,  vyjel na led Vajgar v následující sestavě:

V brance Houdek (od poloviny utkání Pachmann), obranné dvojice Chmel-Ištvánik , Jon-Procházka a útočníci Sviták, Lazorišák, Gurka, Jindra, Jasanský, Tomšík, Stach, Kubín a Kocourek.

Jak je ze sestavy patrno, turnaje se nemohli, z různých důvodů , zúčastnit všichni hokejisté kádru Vajgaru. Hru ze střídačky pak režíroval trenér Reisner. Utkání se Soběslaví byla a jsou pro jindřichohradecké hokejisty psychicky velice náročná a výsledkem toho jsou častá vyloučení našich borců. V tomto duchu byl zápas veden až do cca poloviny utkání. Vajgar tak v součtu odehrál více než jednu třetinu v oslabení (několikrát i v oslabení 3:5)…

Přesto se Vajgar dostal v 15.minutě Svitákem do vedení 1:0. Stalo se  krátce poté, co se jmenovaný hráč vrátil na led z trestné lavice. Akci připravili Procházka a na gól nahrávající Lazorišák. Vzápětí na to šel Vajgar do oslabení a po necelé minutě pak bylo srovnáno na 1:1.

Na začátku druhé třetiny Vajgar nevyužil klasickou ani dvojnásobnou přesilovku, ale ve 24.minutě Gurka, po nahrávce Svitáka zařídil vedení 2:1 pro Vajgar. Série zbytečných vyloučení v následujících cca 7 minutách však skóre obrátila a po dvou třetinách to bylo 3:2 ve prospěch soběslavského Spartaku. Počátkem třetí třetiny, po rychlém protiútoku, sice navýšil Spartak svoje vedení na 4:2, ale Vajgar začal předvádět hokej, který ho dovedl v tomto utkání až do vítězného konce. Nejprve Jasanský ve 43.minutě nekompromisně obral domácího obránce o puk a snížil na 3:4, poté, v 55.minutě, byl Jasanský v úniku faulován a z nařízeného trestného střílení srovnal na 4: 4. Vítězný gól Vajgaru dal v přesilovce, 2 minuty před koncem zápasu, Lazorišák, po nahrávce Procházky. Vítězství 5:4 nad domácím Spartakem posunulo hokejisty Vajgaru do finále turnaje.

Na začátek finále si hokejisté Vajgaru museli počkat až do 17.30 hod. Soupeřem jim byli hokejisté Lokomotivy Veselí n.L.  (po výhře nad „B“ týmem Pelhřimova). Kádr Vajgaru se pro toto utkání ještě více zúžil, do utkání mohlo nastoupit pouze 11 našich hokejistů – oba brankáři Pachmann a Houdek, obránci Němec, Procházka,Kubín a trenér Reisner do útoku pak Jindra, Kubín, Lazorišák, Sviták a Košťál ml. Proti kompletní Lokotce to vypadalo na nerovný boj. První třetina však byla celkem vyrovnaná, přesto, že po jejím skončení vedla Lokomotiva 2:0. První gól padl při přesilovce Veselí, druhý pak zapadl do branky Vajgaru  z dorážky vyraženého puku. Borci Vajgaru však měli sil na rozdávání, otálení se střelbou jim ale bránilo ve využití příležitostí. Ale, v 6.minutě druhé třetiny předvedl hrající trenér Reisner spoluhráčům, jak se má pálit „ z první“ a ranou po přihrávce od Lazorišáka snížil vedení Lokomotivy na 2:1. Lazorišák hrál v náramné pohodě, hokejisté Veselí si s ním prakticky nevěděli rady a právě Lazorišák , po příhře Svitáka, projel hřištěm jako nůž máslem a backhandovým blafákem srovnal stav utkání na  2:2. Stalo se cca 2 minuty po gólu Reisnera. I v následujících minutách hráli hoši od Vajgaru parádní hokej, výsledkem však byl pouze hlavním sudím neuznaný jasný třetí gól Vajgaru. Příležitostí na vstřelení branky bylo dost, např. Robert Procházka se však na branku Lokotky pouze zastřeloval.

Veselí  svojí šanci využilo, to když po naší chybě a ztrátě puku v ÚT se hráč Lokomotivy dostal do úniku a s přehledem dal na 3:2.

V 5.minutě třetí třetiny Veselí zužitkovalo další přesilovku a navýšilo svoje vedení na 4:2. Hokejisté Vajgaru se se stavem utkání nehodlali smířit, pod vedením Oty Lazorišáka makali jako (jak se říkalo v minulosti) občané jedné z balkánských zemí a cca 7 minut před koncem utkání se Prochy konečně trefil a snížil náskok Veselí na 3:4. Puk vybojoval Lazorišák, na gól přihrával Němec. Ve zbývajícím čase poslední třetiny nevyužil Vajgar minutové dvojnásobné přesilovky ani následující 5ti minutové klasické přesilovky, nařízené za hrubý, neférový a nesmyslný faul hráče Veselí, který vyřadil ze hry Reisnera. Minutu před koncem zápasu se Vajgar rozhodl pro PP, vstřelit branku se však jeho hokejistům nezadařilo, naopak Lokotka cca 8 vteřin před koncem vstřelila do prázdné branky Vajgaru 5. gól a turnaj vyhrála.

Za výkon v tomto utkání je však třeba hráčům Vajgaru hlasitě poděkovat !

Pořadí v turnaji:

• 1. Veselí,