HC Vajgar pokořil Spartak Soběslav

Johoho, johoho, Vajgare do toho!

Ve druhém domácím zápase a zároveň třetím během jednoho týdne se HC Vajgar Jindřichův Hradec střetl tentokrát se Spartakem Soběslav.

A nebyl to úplně jednoduchý zápas. Hráči HC Vajgar se na hřišti hledali, a i když po gólu Zdeňka Ondřeje vedli 1:0, hra působila velmi rozháraným dojmem, hráči jako by se na ledě hledali, přihrávky končily mimo hole spoluhráčů, založení útoku bylo příliš složité a v obraně zela okna jako od výloh jindřichohradeckých masných krámů. Hradecké trápení soupeř využil, a ještě v první třetině dvěma góly otočil skóre na 1:2.

Ve druhé třetině se hra domácích dlouhou dobu nelepšila, navíc byla narušena častými vyloučeními hráčů domácího HC a Spartak Soběslav přidal další 2 góly na průběžných 1:4. Zápas vypadal jednoznačně a Spartak si toho začal být vědom, až příliš. Hráči HC Vajgar ale ukázali srdce a burcováni velmi slušnou diváckou kulisou se nevzdali a po gólu Matěje Jindry z 36. minuty se začala lepšit i jejich hra. Kombinace byla najednou jednodušší a přesnější, hra důraznější, ale bez zbytečných faulů. Další gól do sítě soběslavského brankáře Dvořáka přidal za asistence Oty Lazorišáka a Zdeňka Ondřeje kapitán Michal Gurka. Druhá třetina skončila dílčím skóre 2:2 a na tabuli svítilo celkových 3:4.

V posledním dějství hráči HC Vajgar už Soběslav do žádné vyložené šance nepustili a sami přidali 4 góly, po dvou v rozmezí šesti minut Ota Lazorišák, jeden Michal Kubín a poslední a svůj druhý v utkání Matěj Jindra. Nejproduktivnějším hráčem HC Vajgar v zápase se stal Zdeněk Ondřej s 5 kanadskými body za 1 gól a 4 přihrávky.

HC Vajgar J. Hradec – OLH Spartak Soběslav 7:4 (1:2, 2:2, 4:0)

Góly a nahrávky: 15. Ondřej, 36. M. Jindra (Tomšík, Popelka), 37. Gurka (Lazorišák, Ondřej), 48. Lazorišák (Jasanský, Jon), 52. Lazorišák (R. Procházka, Ondřej), 58. Kubín (Ondřej), 60. M. Jindra (Ondřej, R. Procházka) – 16. M. Kučera (Máca), 17. Točík, 23. Hák (Hraňo, Žákovský), 25. Píha (Točík).
Rozhodčí: Macák – P. Šimánek, Maxa.
Vyloučení: 11:12, navíc Píha (Soběslav) 10 minut.
Využití: 3:3.
Diváků: 285.
HC Vajgar:
Houdek – Koláček, R. Procházka, Jon, Ištvánik, Popelka, Tržil – Ondřej, Jasanský, Havelka, Sviták, Lazorišák, Gurka, Tomšík, M. Jindra, Kubín. Trenéři Vladimír Riesner a Zdeněk Ondřej.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Vild, Sládek, L. Karpíšek, M. Karpíšek, Šafář – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Točík, Píha, M. Kučera, Máca, Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

Ondřej Pumpr

FOTO: David Regásek