Hokej v Hradci: tradice pokračuje na nových základech

V polovině června t.r. byl v Jindřichově Hradci založen hokejový klub HC Vajgar, který od nové sezóny plně nahradí dosavadně existující KLH Vajgar.  KLH Vajgar tak svou dosavadní činnost na hradeckém ledu končí. HC Vajgar vznikl jako nový subjekt, jehož jediným a jednoznačným cílem je stabilizovat situaci v jindřichohradeckém hokeji, který má hlubokou tradici a vychoval mnoho skvělých hokejistů.

A především z tohoto důvodu se vedení nového klubu HC Vajgar rozhodlo budovat zázemí od nejmenších, a to důslednou péčí o malé hokejisty, kteří by se měli v budoucnu stát páteří hokejových týmů HC Vajgar ve všech kategoriích. K rozšíření základny a zkvalitnění celého procesu výchovy mladých hokejistů by pak mělo přispět propojení aktivit nového klubu se spolkem Děti do bruslí (DDB). V končícím školním roce se ve spolku DDB učilo bruslit pod vedením profesionálních trenérů v Jihočeském kraji a kraji Vysočina více než 2100 dětí. Spolek získal pro svou činnost záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Od letošní sezóny 2017/2018 bude hrát HC Vajgar v seniorské kategorii Krajskou ligu mužů, kde by mělo začít postupné budování nového týmu složeného převážně z odchovanců KLH Vajgar, kteří našli v minulosti své působiště v klubu HC Slavoj Žirovnice.

Vznik HC Vajgar a vytvoření nové vnitřní organizační struktury po manažerské i sportovní stránce by mělo přispět k vybudování nového a klidného zázemí pro hokej v Jindřichově Hradci i nejbližším regionu a navázat na sportovní tradici, která se zde tvořila po dlouhá léta, avšak postupem času a  působením různých vlivů zvenčí ztrácela na svém lesku.

Autor: redakce hradeczije.cz