Hokejový víkend završila výhra nad lídrem ze Strakonic

Hráči našeho A-týmu prožili náročný hokejový víkend. Po sobotním zápase v Telči (7:6 po sn) nás doma čekaly silné Strakonice.

V sobotu jsme sice prohráli smolně v Telči až po samostatných nájezdech, ale v neděli se na domácím ledě děly věci. Přijel zatím nejlepší tým tabulky Krajské ligy ze Strakonic, který v sobotu vyhrál nad druhou Radomyšlí.

V první třetině jsme se rychle dostali do vedení gólem Zdendy Ondřeje, když po srážce dvou hráčů ve středním pásmu všem ujel a nekompromisní ranou překonal bezmocného gólmana Strakonic. Soupeř poprvé zahrozil po čtyřech minutách hry ze dvou postupných útoků. Puk poskakující brankovištěm ale s jistotou vždy pokryl Tomáš Kubeš. V čase 7.30 byl vyloučen další Tomáš – Tržil – a bylo vyrovnáno. Pouhé 2 vteřiny před koncem přesilovky dal gól hostující Řehoř. Vedení jsme si ale do konce třetiny vzali zpět. Agilní Zdeněk Ondřej projel útočnou třetinou, přenechal puk  Pavlu Jonovi, jehož střelu šikovně tečoval nový člen první útočné řady Ondra Jasanský. Jelikož se stav už nezměnil, skončila první třetina 2:1.

Po přestávce naši kluci pokračovali v aktivní hře a Tomáš Kalvas se během prvních třech minut dvakrát zjevil před brankářem hostí Doubkem. Při druhé akci byl Tomáš zezadu faulován a rozhodčí zkřížil paže nad hlavou na znamení nařízeného samostatného nájezdu. Ten jel Tomáš Kalvas zprava a napravo také zakončil rychlou střelou švihem, kterou brankář Strakonic bude znát jen z vyprávění. Stav 3:1. Poté začalo peklo. Naši borci hráli soupeřům více do těla a i jinak byli nepříjemní a to se v „kraji“ moc rádo nevidí. Nejdříve dostal 2 minuty za hákování Martin Ištvánik. Po 15 vteřinách jeho trestu si další vysloužili tito mládenci: Pavel Jon (2 minuty), Zdeněk Ondřej (2 + 10 minut) a za další minutu nás bylo ještě o jednoho méně, když Ondra Chmel dostal 2 minuty za sekání. Rozhodčí nás chtěl za každou cenu poslat do dvou, ale po posledním přísném vyloučení zjistil že to nelze. Více než 4 minuty jsme tedy hráli ve třech proti pěti a Strakonice nabízenou přesilovku využily naštěstí pouze jednou a snížily na 3:2. Z nejhoršího jsme byli venku. Do konce třetiny se nakonec ještě v naší přesilové hře v čase 37:19 prosadil  Tomáš Tržil dorážející střelu ostrostřelce Pavla Jona. Rozdílem 4:2 z našeho pohledu skončila celá druhá třetina.

Jestliže to ve druhé třetině na ledě lehce jiskřilo, v té třetí už plály ohně vášní naplno. Oba soupeři měli v úvodu své šance, ale to ještě vládl mír. V našem dresu se na levém křídle dvakrát za sebou prohnal ledovou plochou jako Martina Sáblíková jinak rozený bek a hrající trenér Robert Procházka a pokaždé vyzkoušel brankáře Strakonic. Od 48. minuty už bylo ale po klidu. Nejprve Matěj Jindra atakoval strakonického obránce tak nešťastně, že na led musel lékař a hráč byl po několika minutách ze hřiště odnesen na nosítkách. Matěj za neúmyslný zákrok dostal trest 5 minut a do konce utkání. Přesilovou hru po minutě využil Šebesta a snížil na 4:3. Početní převaha Strakonic pokračovala a dokonce se zdvojnásobila, když Petr Navrátil dostal, asi aby se to moc nepletlo, také 5 minut a do konce utkání za faul kolenem. Převahu 2 mužů v poli ale Strakonice nevyužily a jejich plejeři, řádně nervózní, se více než hokeji věnovali dohrávání soubojů u mantinelů. Ze situace logicky rezultovaly tresty a v naší početní výhodě při hře 4 na 3 se jim nezvládnuté emoce už zle nevyplatily. Nad kruhy totiž opět natáhl ke střele sniper Pavel Jon a zvýšil na konečných 5:3. Pak už byli strakoničtí úplně bez sebe. Jednou hrubě dohráli Ondru Jasanského u mantinelu a nakonec vyprovokovali i rvačku. Nic ale naplat domů si 5 gólů vezou oni.

Foto: Martin Kozák

Statistiky zápasů (zdroj jchokej.cz):

SK Telč – HC Vajgar J. Hradec 7:6 sn (3:1, 2:3, 1:2 – 0:0)
2. D. Šebesta (Bína), 9. Sokolík (Berka, D. Šebesta), 11. Smejkal (Bína, D. Šebesta), 23. Smejkal (D. Šebesta, Bína), 38. Kubát (Berka), 59. D. Šebesta (Kubát, Vacek), rozh. nájezd Kubát – 20. Tomšík, 25. Jon (Jasanský), 27. Jasanský (Kalvas, R. Procházka), 32. Kalvas (Ištvánik, Chmel), 58. Havelka (Mat. Jindra).
Rozhodčí: Macák – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 8:8, navíc R. Procházka (Vajgar) 10 minut.
V oslabení: 1:1.
SK Telč: A. Havlík (32. Vacek) – Tušer, D. Šebesta, J. Havlík, P. Prokop, J. Šťastný, Taras – Kotrba, Kret, Sokolík, Bína. Smejkal, Berka, Koreš, Šalanda, Kubát. Trenér Pavel Podolský.
HC Vajgar: T. Kubeš (23. – 60. Pachmann) – R. Procházka, Tržil, Chmel, Ištvánik, Jon, Janeček – Košťál, Lazorišák, Z. Ondřej, Tomšík, M. Stach, Gurka, Kalvas, Mat. Jindra, Havelka, Kubín, Jasanský, Navrátil. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
4. Ondřej, 19. Jasanský (Jon, Ondřej), 23. Kalvas TS, 38. Tržil (Jon, Gurka), 56. Jon (Tržil) – 10. P. Řehoř (M. Všetečka), 26. M. Všetečka (Křenek), 49. P. Šebesta (A. Mikeš, Samohejl).
Rozhodčí: Trnka – F. Strnad, Karlín.
Vyloučení: 8:6, navíc Ondřej (Vajgar) 10 minut, Mat. Jindra, Navrátil (Vajgar) oba 5 minut + do konce.
Využití:
 2:2.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, Chmel, Ištvánik, Janeček, R. Procházka – Ondřej, Lazorišák, Jasanský, M. Stach, Navrátil, Gurka, M. Přibyl, Tomšík, Havelka, Kalvas, Mat. Jindra, Kubín. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Strakonice: D. Doubek – M. Hrubý, Jar. Hřebíček, Topinka, M. Všetečka, D. Papež, D. Kovář – P. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, Jiřinec, Major (30. Kurečka), Samohejl, L. Hrubý, Křenek, P. Srb. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.