Jsme ve finále, jsme ve finále!!!

„Jedině Vajgar!“, skandovali fanoušci po nedělním vítězném zápase Krajské ligy proti HC Strakonice a famózním postupu do finále této soutěže.

Zápas byl od prvních minut spíše hokejovou bitvou dvou týmů, které nechtějí za žádnou cenu prohrát, než že by se hnaly bezhlavě do útoků na soupeřovu bránu. První gól padl až v polovině zápasu po trefě Oty Lazorišáka v přesilové hře 5 na 3. Do té doby byly k vidění jen občasné výpady jednoho či druhého týmu a několik vyloučení. Za dalších 10 minut, těsně před druhou sirénou, ujel po levém křídle Vojtěch Tržil a v nájezdu dvou na jednoho volil před přihrávkou přesnou střelu nad vyrážečku strakonického gólmana. Skóre se však do konce druhé části hry měnilo ještě jednou, tentokrát se trefili 4 vteřiny před jejím koncem strakoničtí.

A jak hosté zakončili druhou, začali i třetí třetinu zápasu, tedy gólem na 2:2 pouhých 27 vteřin po úvodním buly, trefil se obránce Škoda. Pokud byl zápas do té doby tuhou bitvou, po srovnání skóre ještě přituhlo. K vítězství našim barvám pomohla přesilová hra a skvělé čtení situace dvou nejzkušenějších borců sestavy, Ota Lazorišák nahrával pasem skrze strakonické brankoviště nekrytému Robertu Procházkovi a ten rozhodl o postupu HC Vajgar do finále. A po konečném hvizdu a vítězství 3:2 se rozjely oslavy se skvělými fanoušky, kteří velmi slušně zaplnili Zimní stadion Jana Marka. A mohli zazpívat „Jediiiiiiiině Vajgar!“

Finále Krajské ligy čeká náš tým v pátek 15. března a odveta opět v neděli, tentokrát 17. března na domácím stadionu. Soupeřem nám bude tým Veselí nad Lužnicí, který po neodehraném druhém zápasu série postoupil bez boje, když rozhodčí zápas ukončili před jeho zahájením pro nezpůsobilost hrací plochy otevřené Kuki arény.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly a nahrávky: 
30. Lazorišák (J. Mazanec, D. Košťál), 39. V. Tržil (Kalvas), 49. R. Procházka (Lazorišák, Popelka) – 40. M. Hrubý (J. Švec), 41. D. Škoda (Křenek).
Rozhodčí: Trnka, Horáček – J. Macháček, Zelenka.
Vyloučení: 6:5, navíc Kopenec (Strakonice) 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
Diváků: 765.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, T. Tržil, R. Procházka, Chmel – V. Tržil, Lazorišák, J. Mazanec, M. Stach, D. Košťál, J. Heřmánek, Havelka, Kalvas, Gurka. Trenéři Zdeněk Ondřej, David Mihulka st. a Peter Pucher st.
HC Strakonice: Myslivec – D. Škoda, L. Hrubý, D. Kovář, M. Hrubý, Kopenec, D. Papež – Ruda, Mikeš, Křenek, J. Švec, T. Růžička, P. Šebesta, Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, od 21. navíc Jiřinec a M. Müller. Trenér Milan Řehoř.
Konečný stav série: 2:0.