Kolaps proti Strakonicím nás k play-off nepřiblížil

Nedělním domácím zápasem proti HC Strakonice mohl náš tým udělat další krok do play-off krajské soutěže. Jenže vše se začalo komplikovat již v první minutě střetnutí, kdy jsme po špatné rozehrávce a následném závaru před Jaroslavem Jágrem dostali laciný první gól. Bylo to teprve druhé střídání a první pro druhou formaci. A v duchu špatných rozehrávek se neslo i další pokračování zápasu. V 17. minutě, při vlastní přesilové hře chyboval v obranném pásmu Lander, který namazal do samostatného nájezdu strakonickému útočníkovi Růžičkovi – 0:2.

Druhá část hry začala dalším fatálním zaváháním. Tentokrát David Košťál namazal Samohejlovi a opět ve vlastním obranném pásmu – 0:3, minuta a půl od začátku prostřední části hry.  Další rána přišla v čase 29.17, kdy ujeli ve vlastím oslabení dva strakoničtí hráči. Bednařík doslova vykoupal na kolenou skončivšího Martina Ištvánika a zavěsil pod horní tyčku Jágrovy branky, 0:4. V tu chvíli nebylo již víceméně o co hrát, a to ani po snížení z hole agilního Hynka Havelky, kterému přihrával Peter Pucher a zlepšené hře v konci druhé třetiny.

Stejně špatně jako první a druhou třetinu jsme začali i tu třetí. V čase  41:10, v dvojnásobném oslabení se uchytila strakonická balistická přízemní střela od modré čáry, 1:5. Naši hráči se v závěru snažili a zápas by možná i zdramatizovali, kdyby proměnili dva samostatné úniky, kdy nejprve šanci neproměnilo duo Ondřej – Heřmánek a následně  se k zakončení nedostali Pucher s Lazorišákem. Korigovali jsme tak alespoň v přesilové hře – Zdeněk Ondřej nahodil před bránu, Peter  Pucher tečoval do horní týče a Adam Popelka trefil odkrytou část branky Strakonic. Jenže další naše přesilová hra skončila již podruhé v utkání pukem za zády Jardy Jágra. Pět minut před koncem se vydali dva strakoničtí hráči sami na Martina Ištvánika a střelou nad vyrážečku stanovili konečné skóre zápasu na 2:6.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky: 33. H. Havelka (P. Pucher st.), 51. Popelka (P. Pucher st., Ondřej) – 1. M. Hrubý (L. Bednařík), 17. T. Růžička, 22. Samohejl (J. Švec, Dlouhý), 30. L. Bednařík (Jiřinec), 42. T. Růžička (L. Bednařík), 56. Dlouhý (Samohejl).
Rozhodčí: J. Stach – Zedníková, Mich. Dančišin.
Vyloučení: 5:4.
V oslabení: 0:1.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, D. Šebesta, Jon, Dúška, Budín, Ištvánik, od 41. navíc Janeček – J. Heřmánek, Lazorišák, Ondřej, D. Košťál, P. Pucher st., H. Havelka, V. Tržil, Lander, Gurka, Štrajt, Jasanský, Brázda. Trenéři David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hodánek, Ruda, M. Hrubý, Kopenec, D. Škoda – Jiřinec, T. Růžička, L. Bednařík, J. Švec, Dlouhý, Samohejl, Mikeš, J. Šuhaj, Křenek. Trenér Luboš Krupka.

Foto Stanislav Hladík.