Lídr tabulky byl nad naše síly

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, lídr tabulky Krajské ligy ledního hokeje si veze od Vajgaru všechny body za nedělní výhru 1:3.

Zápas byl v podstatě jednoznačnou záležitostí Lokomotivy. Její hráči lépe bruslili, hráli zodpovědně po celé šíři hřiště, poctivě a aktivně odváděli po nepovedeném útoku obrannou činnost, jejich souhra šlapala na jedničku.

Na naší straně naopak souhra vázla, dělá nám problém přechod útočné modré, což se bohužel stává evergreenem posledních zápasů, a trenéři v průběhu utkání museli měnit složení útočných formací, aby hru alespoň trochu oživili. Výsledkem byly pouze dvě nastřelené tyče z hole Petera Puchera a Davida Košťála po samostatných únicích. Jedním se ve vlastním oslabení blýskl i Ota Lazorišák, autor jediného gólu našeho týmu 35 vteřin před koncem utkání, kdy hosté z Veselí ztratili na malou chvíli koncentraci, nechali se připravit o puk a dovolili Otovi zaskočit překvapeného brankáře.

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
60. Lazorišák – 11. Arnold (Dušák), 12. Arnold (Nehoda, Mikeska), 36. J. Míchal (Marcilis).
Rozhodčí: D. Urban – T. Müller, Soukup.
Vyloučení: 3:4.
HC Vajgar: Jágr – Chmel, T. Tržil, Popelka, Jon, Pucher ml., Ištvánik – Ondřej, Pucher st., Gurka, Mat. Jindra, Lazorišák, J. Mazanec, Janeček, Košťál, Kubín. Trenéři Robert Procházka a Zdeněk Ledvinka.
Loko Veselí: F. Dvořák – L. Míchal, Nehoda, M. Drs, J. Benda, Chlaň, D. Kratochvíl – Arnold, Mikeska, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach, J. Míchal, Marcilis, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.

Foto: Stanislav Hladík