Medvědi se s námi nemazlili

Po dvou domácích prohrách v řadě přišla i porážka z ledu soupeře. V Pelhřimově jsme nestačili na místní Medvědy, kteří zápas prakticky rozhodli v prvních deseti minutách, od té doby byl jen boj s větrnými mlýny. Nejhorší průvan pak přišel mezi 44. a 50. minutou utkání, kdy jsme inkasovali 4 góly. Za Vajgar se navíc z ledu po vyšších trestech poroučeli Pavel Jon a Zdeněk Ondřej.

V obraně našeho týmu už chyběl i vytáhlý obránce Šebesta, který přijal nabídku z druhé ligy, což je bez nadsázek pro naše obranné řady citelné oslabení.

V týdnu bylo hráčům oznámeno, že je z lavičky společně s Davidem Mihulkou st. povede Peter Pucher st., který nenastoupí na led a bude mít zásadní vliv na nominaci hráčů k utkání. To první se sice nevydařilo, ale je zapotřebí bojovat dál.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Vajgar J. Hradec 10:3 (3:1, 3:1, 4:1)
2. Votápek (B. Svoboda, Vylíčil), 4. F. Bříza (Martin Hadrava, Kopic), 10. B. Svoboda (F. Kasalý, Martin Hadrava), 22. B. Svoboda (Votápek, F. Kasalý), 26. F. Kasalý (Vysloužil), 30. Kopic (Vysloužil, Martin Hadrava), 44. B. Svoboda (Martin Hadrava, Vylíčil), 48. Siřiště (Zadražil), 49. Vylíčil (J. Vrátný), 50. Vylíčil (Siřiště, B. Svoboda) – 19. V. Tržil (J. Heřmánek, Lazorišák), 23. V. Tržil (Lazorišák, J. Heřmánek), 58. Jasanský (Ištvánik).
Rozhodčí: J. Stach – Mich. Dančišin, T. Kučera.
Vyloučení: 5:5, navíc F. Kasalý (Pelhřimov), Jon (Vajgar) oba 5 minut + do konce, Ondřej (Vajgar) 5 + 10 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.
HC Pelhřimov: Kaiseršot – F. Bříza, J. Vrátný, F. Kasalý, D. Kasalý, D. Vrátný (41. Hráček), Doubek – Vysloužil, Martin Hadrava, Kopic, B. Svoboda, Vylíčil, Votápek, Buchta, Siřiště, Zadražil. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.
HC Vajgar: Lekeš – Popelka, Budín, Dúška, Jon, Ištvánik, Janeček – V. Tržil, Lazorišák, J. Heřmánek, Jasanský, Ondřej, D. Košťál, Brázda, Gurka, Štrajt, J. Košťál. Trenéři Peter Pucher st. a David Mihulka st.