Mnoho otazníků nad ledem u Vajgaru

Těsně před začátkem sezóny 2019/2020 cítíme povinnost informovat naše fanoušky a hlavně rodiče dětí hrajících v barvách HC Vajgar o situaci a dění kolem jindřichohradeckého hokeje, a to hlavně hokeje mládežnického a krasobruslení.

Náš klub od konce minulé sezóny prošel několika jednáními s konkurenčním klubem HC Střelci J. Hradec o možném sloučení a upřímně věřil v možnou dohodu. Tato skutečnost se promítla do již probíhajících jednání v řádném termínu přihlašování soutěží na Jč KVV ČSLH, kdy snaha o sloučení byla oficiálně oznámena a kvitována s dovětkem, že můžeme přihlásit soutěž později. Nicméně z dalšího vývoje jednání vyplynulo, že jde pouze o další nesportovní tah a taktiku zdržet HC Vajgar v přihlášení soutěží. Proto se vedení našeho klubu rozhodlo jednat s týmem HC Lvi 2009, který by svou podstatou pomohl ke zkvalitnění a větší produktivitě tréninků a zabezpečení kvalitního průběhu soutěží v nové sezóně. Tato jednání se povedlo dotáhnout do životaschopného projektu, ale bohužel po zveřejnění informace o spolupráci se na politickou objednávku začala vytvářet protiopatření, aby klub HC Vajgar, který v J. Hradci některým zájmovým politickým skupinám překáží, a je jim jistou hrozbou, byl odstaven a posléze zlikvidován. Zástupci města J. Hradec a HC Střelci se zjevně svou neustálou lobby zasloužili o to, aby Jč KVV ČSLH koncem července zamítl přihlášení soutěže zaštítěnou touto spoluprací, která byla podána koncem června tohoto roku s tím, že jsme měli od května dost času soutěž přihlásit a že s naším klubem má město problémy a není tudíž v ničím zájmu dál ho v činnosti mládeže podporovat. Tato informace přišla více jak týden po jednání klubů o rozpisu na jindřichohradeckém zimním stadionu. Zajímavostí je, že předseda klubu HC Střelci s jistotou věděl, že tento přihlašovací akt neproběhl. Z toho je tedy i nepříliš bystrému jasné, že se celá tato informace držela pod pokličkou. Veškeré tyto aktivity vedly k tomu, že vedoucí zimního stadionu (zaměstnanec městské společnosti) ze své pozice rozhodl o nepřidělení ledů nejen hokejové mládeže, ale i náboru a oddílu krasobruslení. A tudíž svévolně vystavil stopku celé mládeži klubu.

Celá situace se projednávala 28. srpna na zasedání zastupitelstva města Jindřichův Hradec, kde bylo zastupiteli poukázáno na špatný chod a organizaci ve správě a řízení sportovišť města. Jedním z diskuzních okruhů bylo i neoprávněné využívání ledové plochy zimního stadionu ze strany HC Střelci, a to sice větším objemem tréninkových jednotek jednotlivých kategorií nad doporučení ČSLH a neoprávněným využíváním ledů ze strany dalšího mimo-městského klubu, který trénuje pod fiktivní dorosteneckou kategorií HC Střelci. Není to snad tím, aby byla úmyslně zaplněna kapacita času na ledové ploše a tudíž nezbylo na konkurenci? Je to víc než podivné. A korunu tomu všemu nasadil ředitel sportovišť, když odvětil, že má informace z hokejového svazu o nepřihlášení soutěží, a tudíž bez nároku na led. To je již očividným přiznáním účasti města na sabotáži a zvýhodnění jednoho klubu před druhým. Klub má v současné době podanou přihlášku do soutěže přípravek 2010. A pokud tuto skutečnost svaz zamítne, je více než jisté, že dnešní sport je více politikou, než zájmovou činností.

Proto držte palce našim nejmenším, aby dostali i nadále možnost i nadále kvalitně trénovat a hrát na domácím ledě.

Vedení HC Vajgar Jindřichův Hradec