Nahoru dolů a nakonec povinná výhra

V neděli 10.12. se naši borci na domácím ledě postavili zatím poslednímu celku Krajské ligy ledního hokeje, týmu HC Lední medvědi Pelhřimov B, a byl to opět zápas rozdílných třetin.

V první třetině vše vypadalo jednoznačně. Rychlé góly Filipa Tomšíka, Zdeňka Ondřeje a Oty Lazorišáka do osmé minuty střetnutí přinesly na naši střídačku klid a pohodu. Tu ještě zvýšil v polovině první části gólem na 4:0 Ondřej Jasanský a tři minuty před koncem třetiny znovu Zdeněk Ondřej. Hrál se rychlý hokej bez vyloučení a častého přerušování.

Michal Stach si v zápase připsal gól a dvě asistence.

Přílišná bezstarostnost z první třetiny zřejmě naše hráče zcela přemohla a ve druhé třetině se hrálo bez elánu a nadšení, jakoby byl výsledek už jasný. Před polovinou zápasu se v naší brance dokonce vystřídali brankáři, když zkušeného Ondřeje Houdka vystřídal mladý Matěj Pachman. Toho pak pelhřimovští hráči velmi rychle přivítali a v čase 33:07 už na světelné tabuli po gólech hostujících Vrátného a Svobody svítil stav 5:2. A tak skončila i celá druhá třetina.

Útočící kapitán Michal Gurka.

Ve třetí části se naši opět zvedli a po faulu na Zdeňka Ondřeje v přesilové hře pálil ostrými Pavel Jon, 6:2. V čase 49:11, již za vyrovnaného počtu hráčů na ledě, zvyšoval kapitán Michal Gurka na 7:2. Poté se nechal vyloučit Michal Stach za hru vysokou holí, ale hosté své šance na snížení nevyužili a byl to naopak Míša Stach, kdo pět minut před koncem zápasu šikovnou tečí zužitkoval střelu Martina Ištvánika. Poté všechny na stadionu vylekal nekontrolovaný pád hostujícího Kadlece v útočném pásmu. Pelhřimovský forvard se při pádu uhodil do hlavy a musel být ošetřován přímo na ledové ploše. Nakonec však  odjel na střídačku sice zjevně otřesený, ale v pořádku. Na konečných 8:3 v přesilové hře ještě snižoval pelhřimovský Barták.

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 8:3 (5:0, 0:2, 3:1)
2. Tomšík (M. Stach), 6. Ondřej (Lazorišák), 8. Lazorišák (Tržil, Ondřej), 11. Jasanský (Janeček), 17. Ondřej (Tržil, Košťál), 47. Jon (Navrátil, Kalvas), 50. Gurka (M. Stach), 56. M. Stach (Ištvánik, Gurka) – 32. J. Vrátný (Kalenda, Šulák), 34. B. Svoboda (Moucha), 60. Barták (B. Svoboda, Kalenda).
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 4:4.
HC Vajgar: Houdek (30. Pachmann) – Tržil, R. Procházka, Jon, Janeček, Chmel, Ištvánik – Košťál, Lazorišák, Ondřej, Navrátil, Jasanský, Kalvas, Tomšík, M. Stach, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Pelhřimov B: Stibal – Cerhan, Barták, Hráček, Doubek – Kalenda, J. Vrátný, Šulák, B. Svoboda, Zadražil, Moucha, Knězů, Buchta, Nikodým. Trenér Radek Šáda.