Páteční výhra s Veselím a nedělní prohra v Milevsku

Dva zápasy odehráli hokejisté HC Vajgar krátce po sobě. Domácí zápas v pátek večer s Veselím nad Lužnicí  a v neděli jako hosté v Milevsku.

HC Vajgar – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 8:6 (3:1 1:3 4:2)

Utkání odehráno v pátek 20.října 2017 na ZS v J.Hradci od 20.15 hod.

Hlavní rozhodčí Filip Svoboda; čároví rozhodčí Jan Brůha a Filip Strnad.

Vajgar nastoupil v sestavě:

Houdek (Pachmann)
Procházka – Tržil; Lazorišák-Jasanský-Gurka
Jon-Ištvánik ; Stach-Ondřej- Havelka
Koláček-Chmel; Tomšík-Jindra-Kalvas
Kubín,Popelka
trenér: Robert Procházka, asistent Zdeněk Ledvinka

Branky Vajgaru: 7.min. Tomšík (Ondřej); 10.min. Lazorišák (Tomšík, Ištvánik); 13.min. Popelka (Ištvánik,Lazorišák); 35.min. Ondřej (Koláček,Popelka); 42.min. Lazorišák; 44.min. Ondřej (Havelka); 51.min. Procházka (Havelka,Stach); 60.min. Tomšík (Lazorišák, Gurka)

Vyloučení: Vajgar : 5x 2 min, 10 min. Kubín, 10 min. Jon – oba za nesportovní chování.
Lokomotiva: 5 x 2 min.

Několik sekund po úvodním hvizdu vyfasoval domácí Ondřej 2 min. trest, takže šanci ke skórování dostala hostující Lokomotiva. Svoji šanci však, díky dobrému bránění domácích, nevyužila a několik okamžiků po skončení své přesilovky darovala Lokotka tuto výhodu Vajgaru. Hráčům Vajgaru se však vedlo stejně. Vajgar však předváděl pěkný nátlakový hokej a v 7. minutě se díky Tomšíkovi (přihrával mu Ondřej) dostal do vedení 1:0. Za necelou minutu a půl to bylo již 2:0 pro Vajgar, zvyšoval Lazorišák, sekundovali mu při tom Tomšík a Ištvánik. Utkání se tedy plně vyvíjelo podle představ domácích. Hráči Lokomotivy však v 11.minutě dokázali využít toho, že domácí zcela zapomněli na volného hráče soupeře před Houdkem a bylo to 2:1. Vajgar to však nezastavilo v dobývání branky hostů. Procházkova nahození na gólmana Veselí se zmocnil Lazorišák, poslal puk Ištvánikovi, ten Popelkovi a Vajgar vedl ve 13.minutě 3:1. Vajgar neustále útočil, ale puk se nepodařilo zasunout ani do prázdné branky hostů. Nutno říci, že hráči Veselí využívali každou možnost protiútoku a málem se jim podařilo skórovat po propadu vajgarské pětice v útočném pásmu. V 19. minutě šli dva hráči domácích na trestnou, tuto výhodu však Lokomotiva nevyužila.

Ve 26. minutě Lokotka zavřela Vajgar v jeho OT, nedovolila hráčům Vajgaru dostat puk ven z OT a po dorážce do Houdkovy klece snížila na 3:2. O 3 min. později nachytal hostující Čáp domácí pětici v nedbalkách a bezpečně skóroval na 3:3. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v 35. minutě šel puk rychle po ose Popelka-Koláček-Ondřej a posledně jmenovaný opět strhl vedení na stranu domácích – 4:3. Následující tutovku neproměnili domácí Jindra a Tomšík, naopak hosté opět stav srovnali po rychlém kontru do obrany Vajgaru.

Rozhodnutí o vítězi tak bylo přesunuto do 3.třetiny. Lokotka si díky rozhárané hře domácích vytvořila počátkem 3. třetiny několik šancí, ale svojí druhou brankou v utkání dostal domácí do vedení 5:4 Lazorišák. Minutu a půl nato zvyšoval na 6:4 pro Vajgar Ondřej, po spolupráci s Havelkou. Příštích zhruba 7 minut bylo však utkání oboustranně velice nervózní . V 51.minutě si domluvili a zrealizovali útočnou akci Procházka s Havelkou a Procházka vstřelil 7.branku (ukázalo se, že vítěznou) domácích. Hosté však nic nevzdávali, nevyužili sice dvojnásobné přesily, ale po jejím skončení domácí špatně vyhodili puk z OT, zachytil ho obránce hostů a ranou od modré snížil na 7:6. Hosté se ještě pokusili o srovnání v závěrečné PP, ale Tomšík, po přihrávkách Lazorišáka a Gurky dal na konečných 8:6 pro Vajgar.

Pro pěknou návštěvu bylo utkání jistě velice atraktivní, výborné utkání odehrál Filip Tomšík.

HC Milevsko 2010 – HC Vajgar 8:3 (2:1 5:1 1:1)

Utkání odehráno v neděli 22.října na ZS v Milevsku od 17.00 hod.

Sestava Vajgaru:
Houdek (25.min.Pachmann)
Popelka-Procházka; Stach-Ondřej-Havelka
Jon-Ištvánik; Lazorišák-Jasanský-Gurka
Chmal-Tržil; Tomšík-Jindra-Kubín.
V utkání nebili k dispozici Koláček a Kalvas.

Trenér: Robert Procházka, asistent Zdeněk Ledvinka

Branky Vajgaru: 13.Chmel (Tržil,Tomšík)- využitá PP; 29.Ištvánik (Lazorišák,Gurka); 52.Lazorišák (Chmel)

Výkon Vajgaru v předchozím utkání s Veselím mohl svádět k určitému optimismu, leč Vajgar nezachytil úvodní velký nápor domácích a ve 3. minutě už prohrával 0:2. Domácí vysunuli obranu hodně vysoko, perfektně obsazovali a napadali hostující hráče, kteří se s tím nedokázali vypořádat.

Na lepší časy se pro Vajgar zablýsklo ve 3.minutě, když Chmel v přesilovce, ranou po ledě, snižoval na 1:2. Dobrou práci před domácím gólmanem odvedli jeho spoluhráči. O naději Vajgar přišel v 19. a 20. minutě, kdy šel do dvojnásobného oslabení. Pokračování této přesilovky ve 2. třetině domácí dokonale využili a bylo to 4:1 pro Milevsko. Domácí zužitkovali i další přesilovku o 3 minuty později a tyto 3 rychle po sobě následující góly prakticky zmařily veškeré naděje hostí. Hráči Vajgaru bojovali, dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili. Až po perfektní přihrávce Lazorišáka nezadržitelně skóroval najíždějící Ištvánik a snížil na 2:5. Domácím hokejistům jakoby docházeli síly a Vajgar se snažil toho využít. Ota Lazorišák však neproměnil svůj nájezd na domácí branku, naproti tomu domácí dokonale využili chyb hostujících hráčů a do konce 2.třetiny navýšili svoje vedení na 7:2. Počátkem 3.třetiny nevyužil Vajgar šanci v podobě minutu a půl trvající přesilovky 5:3 a ani únik Lazorišáka v přesile domácích gólem zakončen nebyl. Zhruba v polovině 3. třetiny ztratili hráči Vajgaru zbytečně puk a Milevsko zase trestalo – gólem na 8:2. Na konečných 8:3 pro domácí snižoval Lazorišák poté, co si povodil bránící hráče domácích. Ota Lazorišák byl určitě nejlepším hráčem Vajgaru v tomto utkání.

Jiří Skořepa

TABULKA