Po zápase se Soběslaví rozhodne poslední kolo

HC Vajgar J. Hradec – OLH Spartak Soběslav 4:5 v prodl.

Po nedělním zápase se Spartakem Soběslav rozhodne o postupu do play-off poslední kolo Krajské ligy ledního hokeje, ve kterém se náš tým představí na ledě TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Po víkendových zápasech máme stále vše ve svých rukou. Z devátého místa tabulky dotírá devátý Humpolec, který se v posledním kole utká s našim víkendovým soupeřem, tedy Spartakem Soběslav. Desáté táborské „béčko“ ztrácí už 3 body.

Náš tým nastoupil v kombinované sestavě, z různých důvodů nemohl hrát nejproduktivnější hráč celé soutěže Ota Lazorišák, dále Josef Mazanec a Adam Popelka. Naopak po několika zápasové pauze, vynucené zraněním nastoupil nejzkušenější hráč týmu Zdeněk Ondřej. Sestava byla dále doplněna o dva navrátilce, Michala Stacha a Jana Heřmánka, a  také o trojici juniorů, Vojtěcha Tržila, Davida Mihulku a Jakuba Košťála.

Zápas začal ve svižném tempu, několik šancí bylo k vidění na obou stranách, nicméně do vedení se dostali naši hráči po vstřelení dvou slepených gólů Davida Košťála a Vojty Tržila. Hosté však již v 7. minutě snižovali na rozdíl jednoho gólu zásluhou Přibyla. Zbytek třetiny přinesl vyrovnaný rychlý hokej, který se musel divákům líbit.

Ve druhé třetině měl mírně navrch opět náš tým, který přesně v polovině utkání odskočil soupeři o dvě branky, a to zásluhou dvojice David Košťál – Zdeněk Ondřej, když prvně jmenovaný nádherně nahrával, a druhý mířil z voleje do černého. Tento stav ale opět nevydržel dlouho, o dvě minuty později za hosty opět snižoval Přibyl, který dokázal vstřelit gól ve vlastním oslabení ze samostatného úniku po chybě obránce Jona. Do kabiny se tedy šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří ve 44. minutě vyrovnali na 3:3 Škodou. Ve 49. minutě opět překlopili na svoji stranu vedení naši borci, a to chytrou tečí Kalvase po střele Chmela. V závěru došlo k chybnému taktickému přebrání hráčů soupeře, který v 57. minutě z protiútoku opět vyrovnal Škodou. 4:4. Tento stav zůstal na tabuli svítit i po 60 minutách.

V prodloužení se přelévala hra z jedné strany na druhou, oba týmy měly dobré příležitosti k zisku bonusového bodu, a tím i ukončení celého utkání. Do konce prodloužení zbývaly dvě minuty, když jinak korektně na obě strany pískající sudí Macák přísně vyloučil domácího hráče. Hosté tak měli v závěru prodloužení k dispozici přesilovou hru 4 na 3, ve které si počínali velice zkušeně. Svou dlouhou souhrou unavili trojici bránících hráčů a v 65. minutě utkání rozhodli Přibylem, který završil hattrick a zajistil hostům účast ve vyřazovacích bojích.

Naše Áčko bylo velice blízko zisku tří bodů, bereme však pouze jeden, a to znamená, že jistotu účasti v play-off bez ohledu na výsledky ostatních zápasů přinese pouze plný bodový zisk na hřišti veselské Lokomotivy příští sobotu. Vajgar dnes nebyl horším týmem, ale v rozhodujících chvílích propadl zejména takticky, což budou muset naši borci zlepšit v posledním zápase základní části, pokud nechtějí mít již za týden po sezoně. Výborný výkon dnes předvedl ve své letošní premiéře Jan Heřmánek.

Tabulka před posledním kolem základní části:

8. Vajgar 34 bodů
9. Humpolec 33 bodů
10. Tábor B 31 bodů

Vajgar potřebuje k postupu do play off získat v závěrečném součtu alespoň o 1 bod více než jeho soupeři v tabulce za ním, neboť při rovnosti bodů rozhodují body, potažmo skóre ze vzájemných zápasů, které má Vajgar jak s Humpolcem, tak s táborským béčkem horší. Jistotou pro účast v play-off však zůstává plný bodový zisk v posledním zápase. Věříme, že naši borci to dokážou.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – OLH Spartak Soběslav 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)
3. D. Košťál (Jon), 5. V. Tržil (T. Tržil, D. Košťál), 31. Ondřej (D. Košťál), 49. Kalvas (Chmel, Ištvánik) – 7. A. Přibyl (Hák, Žákovský), 33. A. Přibyl, 44. J. Škoda (A. Čížek, Žákovský), 57. J. Škoda (Smrž), 65. A. Přibyl (Žákovský).
Rozhodčí: Macák – T. Müller, Soukup.
Vyloučení: 7:5.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 385
HC Vajgar: T. Kubeš – T. Tržil, Chmel, Ištvánik, Janeček, R. Procházka, Kubín – V. Tržil, Ondřej, D. Košťál, D. Mihulka ml., M. Stach, Gurka, J. Heřmánek, Kalvas, J. Košťál, Mat. Jindra. Trenéři Robert Procházka a Zdeněk Ledvinka.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Sládek, Máca st., L. Karpíšek, M. Karpíšek, A. Čížek – Hák, Žákovský, A. Přibyl, Smrž, Píha, J. Škoda, O. Pánek, Pauš, M. Kučera. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

Foto: Stanislav Hladík