První přípravný zápas HC Vajgar s loňským finalistou krajského přeboru

Jak patrno ze sestavy, domácí nastoupili se třemi obranými dvojicemi a čtyřmi útoky a snažili se rychlými střídáními dostat soupeře pod tlak.

Vajgar J.Hradec  –  HC Knights Hluboká n.Vl.

3 : 4  (1:3) (0:1) (2:0)

Pátek 1.9.2017 od 18.30 hod.

Zápasu přihlíželo cca 130 diváků.

Rozhodčí: HR – Grochal, ČR – Hamr a Soukup Petr

To se vcelku dařilo a kapitán Gurka, bleskovou střelou po výborné přihrávce od Svitáka , dostal Vajgar do vedení 1:0. Začátek zápasu velice sympatický, leč neuběhla ani minuta a skóre bylo srovnané na 1:1. Hokejisté Vajgaru důsledně nepokryli prostory u mantinelu ve středním pásmu a hosté vyrovnání neodmítli. Prakticky stejné chyby vedly k tomu, že hosté skóre obrátili ve svůj prospěch a po 1.třetině vedli 3 : 1. Škoda, Vajgar nehrál špatný hokej, neustále se snažil o ztečení branky hostů.

Přesto, že se jednalo o přátelské utkání a bylo dohodnuto, že bude odehráno tak, aby nedošlo ke zranění hráčů, došlo pro Vajgar k nepříjemné události, když byl obráncem hostů zraněn domácí útočník Ondřej a musel ze zápasu odstoupit. Vajgar pokračoval v náporu i ve 2.třetině, jenže gólem po vhazování ve třetině domácích hosté navýšili své vedení na 4:1.

Domácím hokejistům se ani přes mnoho tutovek do konce druhé třetina stav zkorigovat nepodařilo. Vstřelení gólu bude asi tím nejzávažnějším problémem Vajgaru. Pokračující snaha o likvidaci náskoku hlubockých rytířů se ve 3.třetině vydařila druhé útočné formaci, tentokrát však v obráceném pořadí, nechytatelnou střelou pod víko, po přihrávce od Gurky, snižoval na 2:4 Sviták.

Poté se ještě povedla neuvěřitelná střela Robertu Procházkovi – po výjezdu s pukem z vlastní obranné třetiny, napálil puk v polovině hřiště takovou silou, že ten vymetl letité pavouky a odřel lak v pravém horním růžku soupeřovy branky a bylo to 3:4. Domácím se, i přes závěrečnou power play bez brankáře, srovnat stav utkání již nepodařilo.

Jiří Skořepa – HC Vajgar

Foto: Lukáš Šamal

Sestava Vajgaru:

Branka:

• Houdek , od poloviny zápasu mladý Pachmann

Obrana:

• Jon – Ištvánik ( „A“),
  • Němec – Procházka
  • Koláček – Chmel

Útok:

• Stach – Lazorišák – Ondřej (odstoupil pro zranění zad v 1.třetině)
  • Sviták – Navrátil – Gurka („C“)