Jaroslav Jágr se vrací na led – rozhovor

V neděli 1. prosince nastoupí náš A-tým doma proti HC Božetice a všichni víme, jak moc důležité je zabrat a předvést dobrý výkon završený tříbodovým ziskem. Dopomoci by k tomu měl vládce brankoviště Vajgaru z minulé sezóny – Jaroslav Jágr!

Jardo, proč jste se rozhodl vrátit do branky Vajgaru? A proč zrovna nyní?

O to abych nastoupil mě požádal kolektiv spoluhráčů, kteří si uvědomují, že je zapotřebí, vzhledem k umístění v tabulce i dosavadním výkonům, něco změnit a zároveň dát mužstvu nový impuls a posunout ho k vítězstvím.

V této sezóně jste do branky nastoupil, ale záhy jste hrát přestal ze zdravotních důvodů. Je už vše v pořádku?

V současné chvíli se cítím dobře. Ale i kdyby ne, v tuto chvíli musí jít, je-li to jen trochu možné, takové věci stranou a já vím, že pokud bych se o to nepokusil, mohlo by být po novém roce pozdě a mě by mrzelo, že jsem týmu nepomohl, i když jsem alespoň trochu mohl. Máte pravdu, že jsem v sezóně již nastoupil a to je důvod proč se za stav a výkony týmu cítím zčásti zodpovědný i já.

Jak vidíte současné šance našeho týmu?

Teď je nejdůležitější jít zápas od zápasu, udělat pár vítězství za tři body a začít se v tabulce přibližovat soupeřům před námi. Prioritou je, už jen kvůli fanouškům, dostat se do play off. Tam ale vede cesta jen skrze dobré a sebevědomé výkony!

Má na to současný tým?

Jednoznačně! Má na to jmény, herně i fyzicky, ale dokud nepotáhneme všichni za jeden provaz, nemáme šanci, proto chci pomoct. Nejdůležitější je teď jedno jméno, a to je to, které nosíme na prsou – Vajgar, to co máme napsáno každý z nás na zádech musí jít stranou, jsme jeden tým a tak se musíme na ledě chovat.

Jardo, díky za rozhovor i za to, co na neděli chystáte a především upřímně srdečný přístup k Vajgaru!

Díky! Hlavně bych chtěl vzkázat fanouškům, aby v neděli dorazili, společně to zvládneme!

Foto: Stanislav Hladík