Těsná domácí prohra s favoritem soutěže

První listopadová neděle patřila na Zimním stadionu Jana Marka zápasu našeho Áčka proti dosavadnímu lídrovi HC Lední medvědi Pelhřimov.

I když by se mohlo dopředu zdát, že by zápas mohl být jasnou záležitostí, opak byl pravdou. V první třetině se hrál útočný hokej a sedm přesilových her. V 11. minutě se zprava prosadil hostující útočník Filip Kasalý. I naši hráči měli několik slibných příležitostí, ale nedokázali jsme je tváří tvář brankáři Kaiseršotovi využít.

Ve druhé části hry nejdřív soupeř zvýšil, ale díky šikovnosti Oty Lazorišáka se nám podařilo stav utkání srovnat. Vedení na stranu hostů převrátil až na začátku třetí třetiny opět Filip Kasalý. I přes tlak v závěru a hru bez brankáře se nám však již srovnat nepodařilo a vedoucí tým tabulky tak vyloupil i náš led.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
28. Lazorišák, 38. Lazorišák (Popelka, Ištvánik) – 10. F. Kasalý (Martin Hadrava, Marek Hadrava), 22. Moucha, 46. F. Kasalý (Marek Hadrava).
Vyloučení: 4:6.
HC Vajgar: T. Kubeš – Popelka, Ištvánik, Jon, V. Tržil, Janeček, Budín – D. Košťál, Lander, J. Heřmánek, J. Mazanec, Lazorišák, Gurka, Kalvas, P. Pucher st., H. Havelka. Trenéři Zdeněk Ondřej a Zdeněk Ledvinka.
HC Pelhřimov: Kaiseršot – F. Kasalý, F. Bříza, D. Kasalý, D. Vrátný, Zadražil, Hráček (41. P. Bříza) – Marek Hadrava, Martin Hadrava, Vysloužil (21. Moucha, 41. L. Svoboda), Kopic, Votápek, B. Svoboda, D. Šulák, Siřiště, J. Vrátný. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.