V RLJ vajgarští junioři opět úspěšní

V pátek 12.10. se vydala naše  juniorka do  Velkého Meziříčí, kde sehrála 8. kolo Regionální ligy juniorů skupiny H.

Zápas začal z hradeckého pohledu velmi svižně, když se po 21 vteřinách hry zaskvěl brankou na 1:0 David Mihulka ml. Gólman hostů Svoboda se po puku natahoval marně. V čase 11:25 skóre Vajgaru navýšil Matouš Masopust, který zakončil kombinaci Jakuba Anderleho a Dominika Budína. Vajgar vedl po 1. třetině 0:2.

I druhé dějství bylo sice pod taktovkou Vajgaru, ale domácí gólman Svoboda si dával velký pozor a chyboval v této třetině pouze jednou, a to při oslabení. Na modré čáře totiž číhal  Filip Řehout, který poslal do mezikruží prudkou přihrávku Tržilovi, který přihrávku zpracoval a předal přes houf protihráčů na hokejku skórujícího Jirky Egerta. Druhá třetina končila za stavu 0:3.

Začátek poslední části  zápasu byl vyrovnaný, ale po nastřeleném puku Martina Drtiny v čase 41:41 srazil puk do vlastní branky Filip Kalaj. Sudí připsali našeho vlastence  domácímu Dominikovi Bednářovi a asistenci Adéle Škrdlové. V Meziříčí se změnil stav zápasu na 1:3 .Tabule ukazovala čas 47:19 a hru přerušil gól domácích, jimž se povedl brejk v oslabení a Dominik Bednář vyslal Matěje Havliše na jistotu. Stav byl 2:3. Vajgaru jako by došla pára a začalo drama. Vysvobození přišlo až v čase 59:17 z hole zkušeného Hynka Havelky, který z úniku zpečetil výhru Vajgaru na konečných 2:4. Vajgar – válec!!!!

Statistiky zápasu:                                                                                                                                J HHK Velké Meziříčí – J HC Vajgar Jindřichův Hradec  2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly a nahrávky:  42. Bednář (Škdlová), 48. Havliš (Bednář) – 01. Mihulka (Řehout), 12. Masopust (Budín,Anderle), 33. Egert (Tržil, Řehout), 60 Havelka

J HHK Velké Meziříčí – Svoboda (Pestr) – Škrdlová, Pacalová, Burian, Karásek, Kameník, Doležal – Bartoš, Makovička, Dundálek, Úlovec, Šandera, Procházka, Bednář, Havliš, Zacha, Klár                                                                                                                                                      J HC Vajgar Jindřichův Hradec – Klestil (Pachman) – Řehout, Drbal, Dúška, Kocar, Budín – Egert, Mihulka, Tržil, Havelka, Masopust, Michal, Anderle, Kalaj

V neděli 14. října bylo na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci odehráno velmi důležité utkání Regionální ligy juniorů, ve kterém se rozhodovalo o druhém postupujícím celku skupiny H do nadstavbové části RLJ.

Na domácím ledě junioři tentokrát přivítali první celek tabulky, Horáckou Slavii Třebíč. Utkání začalo, dle očekávání, velice opatrnou hrou na obou stranách a na první pohled bylo znát postavení obou celků v tabulce. Úvodní vzájemné oťukávání soupeřů ukončily až branky našich juniorů z deváté a jedenácté minuty první třetiny.  Poté se hra se na dlouhou dobu přesunula převážně do středního a pásma a před brankáře Horácké Slavie. Junioři nepouštěli soupeře z tlaku a před koncem třetiny zvýšili náskok již na 3:0.

I ve druhém dějství měli naši junioři navrch a svou převahu využili v 35. minutě a zvýšili na průběžných 4:0. Za stejného rozdílu se soupeři postavili i na úvodní buly třetí části hry. V ní naši junioři přečkali hru v dvojnásobném oslabení a devět minut před koncem třetiny zvýšili už na  pohodlných 5:0. Uspokojení a lehká ztráta koncentrace nakonec dovedla soupeře dvě minuty před koncem ke dvěma brankovým úspěchům, ale víc již nestihl a konečný výsledek 5:2 definitivně poslal Vajgar do nadstavby Regionální ligy juniorů. Druhý Vajgar může do posledního zápasu základní skupiny H, kdy se představí na ledě třetích Plamenů ze Žďáru nad Sázavou, nastoupit s čistou hlavou, jelikož čtyřbodový rozestup mezi oběma soupeři neumožňuje Žďáru Vajgar předstihnout.

Hráčům patří velké poděkování a přístup a výkon!

Foto: David Regásek