Takový hokej baví! Výhra po SN nad Radomyšlí

Do našeho města přijel vyučovat dospělý hokej druhý tým Krajské ligy ledního hokeje, TJ Sokol Radomyšl. A zpočátku to skutečně vypadalo na tvrdou lekci.

V první třetině jsme se nemohli dostat do tempa a v čase 06.46 jsme prohrávali po gólech Burkoně a Bárty už 0:2. Aby toho nebylo dost, nevyužili jsme ani přesilovou hru 5 na 3 a navíc byl vyloučen do konce utkání Zdeněk Ondřej za úder do oblasti hlavy a krku. Nutno dodat, že velmi přísně. Vypadalo to dokonce, že vlastní verdikt překvapil i samotného rozhodčího.

V průběhu první přestávky proběhl naší šatnou studený vítr, který tým probudil. Mužstvo začalo bruslit, přihrávky nacházely své adresáty a hra měla najednou potřebnou jiskru. Zlepšený výkon se v polovině zápasu promítl konečně i do skóre. Ota Lazorišák pohybem kolibříka oblétl celé útočné pásmo, až u levého mantinelu našel volného snipera Roberta Procházku, který se nemýlil. Za další dvě minuty bylo ještě veseleji, to když Ondra Chmel skvostným lobem z vlastního obranného pásma našel na útočné modré rozjetého kapitána Michala Gurku, který po samostatném úniku poslal puk mezi betony hostujícího brankáře: stav utkání 2:2. A kapitán neřekl zdaleka poslední slovo. Po necelých třech minutách zvýšil na 3:2, když zužitkoval pas Hynka Havelky a zblízka znovu překonal brankáře Radomyšli Kafku. Stejným skóre skončila i celá druhá třetina. A nutno říci, že i díky několika skvělým zákrokům Tomáše Kubeše.

Ve třetí třetině tak bylo o co hrát. A byli si toho samozřejmě vědomi i hosté. Moc neváhali a rychle otočili skóre, když se nejdříve prosadil Strnad a poté v přesilové hře Jungbauer. V tu dobu měl zápas strhující tempo a akce se střídaly na obou stranách. Jednu z našich využil, kdo jiný v tomto zápase, než Michal „Guras“ Gurka. Asistentem mu byl opět nápady sršící Ondřej Chmel. Kdyby se zápas hrál v jiném ročním období, ledovou plochu by zasypaly baseballové čepice. Tak tři až čtyři. Sportovní zážitek! Hattrick kapitána, a navíc skvělá zábava, která přemohla i přítomné malé hráče Střelců ke skandování „Vajgare do toho!“. Nic naplat, strhující podívaná sbližuje i jinak nesmiřitelné soupeře. Naši borci byli v tu chvíli všude, útočili, vrhali se do střel, jako například Petr Navrátil těsně před koncem třetího dějství. Navíc Tomáš Kubeš překonával snad i sám sebe!

Zápas dospěl do pětiminutového prodloužení 3 na 3, ve kterém jel na brankáře Radomyšli opět sám „Captain Hradec“ Guras, ale tentokrát na strážce soupeřovy klece nevyzrál.

Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. A v nich se děly věci.

1. Ondra Jasanský – po nájezdu z pravé strany zakončil na bližší tyč – 1:0.
  2. Hráč Radomyšli nechal puk před brankou a ani nezakončil.
  3. Ota Lazorišák po beckhandovém blafáku zvyšuje na 2:0.
  4. Tomáš Kubeš přečetl úmysl najíždějícího hráče a nedovolil mu vystřelit nad svou lapačku.
  5. Michal Gurka výjimečně nedává.
  6. Radomyšl snižuje na 2:1.
  7. Přichází velký moment. Robert Procházka coby bývalý extraligový hráč zachovává nervy westernového pistolníka, pomalým vrtkavým pohybem se dostává až před brankáře Kafku a … nekompromisně proměňuje nad vyrážečku. Brankář Kafka jakoby ještě pár vteřin po gólu čekal, kdy Robert vystřelí.
  8. Tomáš Kubeš chytá!

Vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Hoši děkujem!!!

Statistiky (zdroj jchokej.cz)

HC Vajgar J. Hradec – TJ Sokol Radomyšl 5:4 sn (0:2, 3:0, 1:2 – 0:0)
31. R. Procházka (Lazorišák), 32. Gurka (Chmel), 35. Gurka (Havelka, Navrátil), 56. Gurka (Chmel), rozh. nájezd R. Procházka – 6. Burkoň (J. Řehoř), 6. Fr. Bárta (P. Březina), 45. K. Strnad, 46. Jungbauer (J. Řehoř, Burkoň).
Rozhodčí: D. Urban – Deim, Maxa.
Vyloučení: 3:6, navíc Ondřej (Vajgar) 10 minut + do konce, J. Řehoř (Radomyšl) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 260.
HC Vajgar: Kubeš – Janeček, Ištvánik, Chmel, Kubín, Tržil, R. Procházka – Kalvas, Navrátil, Jasanský, M. Přibyl, M. Stach, Gurka, Ondřej, Lazorišák, M. Jindra, Havelka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
S. Radomyšl: Kafka – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Vejda, R. Volf ml. – Slavík, Jungbauer, J. Řehoř, Kica, Hovora, Šimoník, Fr. Bárta, P. Březina, K. Strnad. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.