Výuka bruslařských dovedností – rozhovor JTV se Zdeňkem Ondřejem

Našim fanouškům přinášíme rozhovor Studia Z Jihočeské televize s hráčem A-týmu HC Vajgar a zároveň vedoucím projektu Děti do bruslí, Zdeňkem Ondřejem. Projekt Děti do bruslí metodicky i prakticky zajišťuje výuku bruslení a krasobruslení i pod hlavičkou Vajgaru. Bez konceptu výchovy dětí by mohl hokejový klub, který se chce do budoucna opírat o domácí hráčskou základnu, fungovat jen stěží. Proto jsme velmi rádi, že o výchovu dětí se u nás stará právě projekt Děti do bruslí jako klíčový partner HC.

Do budoucna bychom pak uvítali, kdyby se náš partnerský projekt, jakožto jediná bruslařská aktivita certifikovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, rozšířil i do mateřských a základních škol v Jindřichově Hradci, což by budoucímu hokeji v našem městě jen prospělo. V projektu Děti do bruslí se učí bruslařským dovednostem děti z více než 30 měst a obcí od Moravských Budějovic po Temelín. Rozšíření i do našeho města však zatím brání politická vůle a odvaha, což se, věříme, brzy změní společně s povědomím o projektu jako dlouhodobé a metodicky erudované činnosti.

Bližší informace o projektu se dozvíte i na webových stránkách projektu www.detidobrusli.cz.